Najděte svoji vlastní cestu

Psychosomatická terapie hledá rovnováhu mezi tělem a duší


Až příliš často se věnujeme pouze té části naší bytosti, která je oslabená, působí nám bolest
a potřebuje pomoc. A té se jí může dostat z toho opačného pólu. Nezáleží na tom, jestli řešíte chronickou bolest zad, rozchod s partnerem nebo problémy s dětmi. Vždy musíme zapojovat obě části a hledat mezi nimi harmonii. 

Psychosomatická terapie, aneb když jde
o zdraví

Chronické zdravotní problémy, bolesti, opakující se nemoci… Někdy selže jednostranná pomoc zaměřená výhradně na tělo nebo vám lékař řekne, že jste zdraví, ač se tak vůbec necítíte. Případně chcete řešit nemoci trochu jinak a komplexně. Pak je čas zaměřit se na psychosomatiku. Psychosomatická terapie je prospěšná u jakéhokoliv zdravotního problému a je vynikajícím nástrojem osobního rozvoje.

› Sezení 90 minut / 1450 Kč

Když nejde o zdraví,
jde o koučink

Zdraví je nejdůležitější, ale občas je nutné rozlousknout i jiné věci. Problémy v práci, problémy s penězi, potíže v mezilidských vztazích, mizivé sebevědomí… V takovou chvíli potřebujete kouče, který běží s vámi, dává vám zpětnou vazbu a pomůže vám dostat ze sebe to nejlepší. 

› Sezení 90 minut / 1450 Kč

Aby učení nebylo mučení

Všechno, co chcete vědět o domácím a svobodném vzdělávání, ale báli jste se zeptat nebo nebylo koho. Podpora při řešení školních problémů a pomoc při školních konfliktech. Pokud máte pocit, že vaše dítě není tak spokojené, jak byste si pro něj přáli, ale jste s řešením v koncích, najdeme cestu společně.

› Jednorázová konzultace 60 minut / 500 Kč, dále dle individuální domluvy

Štastný v práci

Freelancer, který se “do toho” potřebuje dostat. Malá značka, která chce zapůsobit na svoji cílovku. Firma, která si přeje spokojené zaměstnance. Ať už potřebujete prodat, zvládnout náročné vyjednávání, nastavit své pracovní priority nebo být inspirativním leaderem, rychle zjistíte, že porozumět skrytým zákoutím naší duše je přesně ta konkurenční výhoda, kterou pro sebe hledáte.

› Individuální formát dle požadavků klienta

Možná se ještě chcete zeptat...

Co když potřebuji řešit od každého trochu?

Naše problémy jsou spolu vždycky provázané a je těžké je od sebe nějak striktně odlišit. Pokud ale ve vašich problémech figuruje na předních místech zdraví, fyzická nebo psychická nepohoda, pak je lepší volbou psychosomatická terapie. Je to dobrý začátek, kde se naučíte pracovat se svými emocemi a tělem a díky tomu pak často zvládnete dílčí problémy bez další podpory.

Jak moc se musíme šťourat v minulosti a v osobních věcech?

Jen tak moc, jak si klient přeje a jak je mu to příjemné. Není to pro úspěch terapie nutné. Většinou ale každý během terapie dospěje k názoru, že mít některé věci z minulosti uzavřené nebo zpracované, mu může výrazně ulevit. Nicméně je možné pracovat výhradně s tématy z přítomnosti a někdy je to dokonce žádoucí.

Proč je psychosomatická terapie levnější než koučink?

Psychosomatická terapie vyžaduje hluboký vhled terapeuta do klientova zdravotního stavu, což znamená, že si hodně povídáme o tom, jak vám je, jak tělo reaguje na různé věci, jaká je vaše zdravotní anamnéza. Což jsou věci velmi důležité pro úspěch terapie, ale trochu “zdržují” tu aktivní část terapie. Kvůli tomu je nutné, aby v první fázi byla terapie intenzivnější a doporučená frekvence je 1x za 14 dní po dobu minimálně 3 měsíců.

Zatímco koučink je velmi “aktivní” už od začátku a frekvenci si volíte sami. Může být daleko nižší a nebude to mít vliv na efektivitu (pokud samozřejmě pokračujete v práci sami). Zvýhodňuji proto sazbu na psychosomatiku, protože bych ráda, aby peníze nebyly překážkou při zlepšování vašeho zdravotního stavu.

Jak poznám, jestli mi právě vy pomůžete?

Ideální je dobře prostudovat web, případně si přečíst moje články, například na www.psychologie.cz. Zjistíte lépe, jestli spolu názorově souzníme. Můžete také absolvovat některý z workshopů nebo přednášku, abychom se viděli naživo.

Terapii je samozřejmě možné kdykoliv ukončit, pokud se průběh neshoduje s vašimi očekáváními.

Je možná sleva ze sazby?

Ne, ale je možné domluvit jiný formát terapie podle vašich individuálních nároků a mých možností. Cenově příznivější je pak účast na workshopu nebo se můžeme domluvit na zorganizování přednášky či besedy. 

Je možná terapie na dálku?

Ano, je, všechny konzultace mohou být vedeny online. Nejčastější platformou je Skype nebo Google Meet.

Umíte mi garantovat pozitivní výsledky?

To neumí nikdo. Ale po zhodnocení vašeho problému vám umím říct, za jak dlouho by měly být znát první změny k lepšímu a co je pro to potřeba udělat. Ale vždy to bude vyžadovat maximální zapojení z vaší strany. Je to jako chodit do posilovny. Trenér vám hodně pomůže, ale pokud se na to hned po měsíci vykašlete nebo se budete mezi tréninky cpát chipsy a dorty, tak výsledky nebudou nic moc.

Nemám děti, ale svobodné vzdělávání mě zajímá, jak se mohu dozvědět víc?

Pokud vás zajímá natolik, že si chcete domluvit individuální konzultaci, tak vlastní děti nejsou podmínkou. Je možné také domluvit besedu nebo přednášku na vybrané téma, pokud máte kolem sebe víc lidí, které by to zajímalo. Více informací k tématu a výborné překlady zahraničních článků najdete také na webu www.svobodauceni.cz

Kde se mohu o takových tématech dozvědět víc?

Můžete sledovat články moje a dalších kolegů na www.psychologie.cz, přijít na workshop nebo přednášku. Labyrint duše má i svoji stránku na Facebooku.

Odkud jsou všechny fotky na webu?

Všechny fotky zde na webu pocházejí od skvělé fotografky a mojí kamarádky Marcely Fröhlichové, kterou najdete na www.emafotografka.cz

Aktuální nabídka workshopů a školení

Dynamika protikladů

Žena v mužském světě.

Emoční inteligence

Praktická mapa naší duše.

Krizová komunikace

Nenechte prchlivost cloumat svým majestátem.
Konflikt je příležitost.

Psychologie prodeje

Přestaňte nabízet a začněte prodávat.

Témata vás zajímají, ale individuální terapii nepotřebujete?
Přijďte na workshop nebo se domluvme na uspořádání přednášky!